FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
171. EuroSongs
Trick or Treat
Data rozpoczęcia 28 października 2015
Data Zakończenia 9 listopada 2015
Organizatorzy Dżek
Joel
Domiiin
Kraj Fin Finlandia
Miasto Savonlinna
Półfinały 1
Powrót Blr Białoruś
Bgr Bułgaria
Est Estonia
Fin Finlandia
Irl Irlandia
Kaz Kazachstan
Leb Liban
Deu Niemcy
Rus Rosja
Rou Rumunia
Smr San Marino
Che Szwajcaria
Rezygnacja Alb Albania
And Andora
Arm Armenia
Grc Grecja
Lux Luksemburg
Mkd Macedonia
Srb Serbia
Tur Turcja
Hun Węgry
Łącznie 30
Eurosongs logotyp min
Ed pop 170. EuroSongs  Wikia punkt  172. EuroSongs Ed nast
Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



171. EuroSongs odbędzie się w Fin Finlandii.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji został Fin Domiiin.

Terminarz

  • 28.10.2015 - 1.11.2015 - zgłoszenia
  • 1.11.2015 - 5.11.2015 - głosowanie w półfinałach
  • 5.11.2015 - wyniki półfinałów
  • 5.11.2015 - 9.11.2015 - głosowanie w finale
  • 9.11.2015 - wyniki

Uczestnicy

W obecnej edycji bierze udział 27 uczestników.

Zgłoszone kraje

01. Lie ...
02. France Abzel
03. Rou Alvaro
04. Est Azet
05. Mco Bastiano
06. Pol Castiel
07. Blr DaVinci
08. Fin Domiiin
09. Swe Domino
10. Che Estrella

11. Ita immortal
12. Aut James
13. Ukr Jarpen
14. Leb Jax
15. AUS Joel
16. Rus Khalmari
17. Isl Kol
18. Isr Kowal
19. Esp Łotek
20. Gbr Mans

21. Nor MyZone
22. Nld Nowy
23. Irl pszemo
24. Smr rafisko
25. Ltu righski
26. Kaz Shien
27. Deu svenski
28. Bel Szymek79
29. Dnk Ullo
30. Bgr WrednyOlek


Półfinał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Isl Islandia Kol Eivør Verð Mín 157 1
Rus Rosja Khalmari Lashyn Zhasa tugan zherim 131 2
France Francja Abzel Fiona Walden Cold Heart 125 3
Ukr Ukraina Jarpen Vivienne Mort Slidy małen'kych ruk 102 4
Che Szwajcaria Estrella Dream Koala Earth 96 5
Smr San Marino rafisko Annalisa Splende 94 6
Nld Holandia Nowy Billie Give Me The Knife 83 7
Isr Izrael Kowal Denis Denis Denis Denis 81 8
Deu Niemcy svenski Max Richter The Twins (Prague) 79 9
Lie Liechtenstein ... Nisse Herz auf Beat 72 10
Est Estonia Azet Mariska Sotilaat 71 11
Leb Liban Jax Jane Bordeaux Whiskey 70 12
Irl Irlandia pszemojestfajny Hozier From Eden 68 13
Pol Polska Castiel Karolina Skrzyńska Azan 66 14
Esp Hiszpania Łotek Ruth Lorenzo Echo 66 15
Ltu Litwa righski Würffel Dance, Dance 58 16
Rou Rumunia Alvaro Yoon Nur 56 17
Swe Szwecja Domino Simon Erics Waiting for the Sun 51 18
Blr Białoruś DaVinci Max Barskih Hero_In 33 19
Kaz Kazachstan Shien SAHA Argentina 57 DSQ

Szczegółowe wyniki półfinału

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Isl Islandia Kol Eivør Verð Mín 155 1
France Francja Abzel Fiona Walden Cold Heart 131 2
Bel Belgia Szymek79 Alice on the roof Easy Come Easy Go 122 3
Rus Rosja Khalmari Lashyn Zhasa tugan zherim 109 4
Aut Austria James Ode Milk Zorro 108 5
Ukr Ukraina Jarpen Vivienne Mort Slidy małen'kych ruk 84 6
Isr Izrael Kowal Denis Denis Denis Denis 80 7
Bgr Bułgaria WrednyOlek Delia Da, mama 80 8
Gbr Wielka Brytania Mans Arctic Monkeys Do I Wanna Know 80 9
Smr San Marino rafisko Annalisa Splende 78 10
Che Szwajcaria Estrella Dream Koala Earth 74 11
Mco Monako Bastiano Ekat Bork Black Bird 70 12
Deu Niemcy svenski Max Richter The Twins (Prague) 70 13
AUS Australia Joel Flume ft. Andrew Wyatt Some Minds 67 14
Nld Holandia Nowy Billie Give Me The Knife 62 15
Lie Liechtenstein ... Nisse Herz auf Beat 56 16
Fin Finlandia Domiiin Ritarit Ritari 54 17
Nor Norwegia MyZone Smith & Thell Statue 51 18
Est Estonia Azet Mariska Sotilaat 46 19
Dnk Dania Ullo Kamikaze 47 DSQ
Ita Włochy immortal Missincat Ten Lines DSQ

Szczegółowe wyniki finału

Nagroda im. Luttenberger*Klug

Nagrodę zdobył Leb Liban.

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagrodę zdobył Isr Izrael.

People Choice

9. People Choice wygrała France Francja.

Linki zewnętrzne