FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
173. EuroSongs
Shut Up and Chill
173logo
logo 173. EuroSongs
Data rozpoczęcia 22. listopada 2015
Data Zakończenia 04. grudnia 2015
Organizatorzy Joel
Kraj AUS Australia
Miasto Sydney
Półfinały 1
Powrót Esp Hiszpania
Mda Mołdawia
Che Szwajcaria
Rezygnacja Lie Liechtenstein
Deu Niemcy
Ita Włochy
Łącznie 28
Zwycięzca Estrella
Zwycięski kraj Che Szwajcaria
Wykonawca Emji
Tytuł piosenki Lost
Ilość punktów 151
Eurosongs logotyp min
Ed pop 172. EuroSongs  Wikia punkt  174. EuroSongs Ed nast
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



173. EuroSongs odbył się w AUS Sydney.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji był AUS Joel.

Terminarz

  • 22.11.2015 - 26.11.2015 - okres zgłoszeniowy
  • 26.11.2015 - 30.11.2015 - głosowanie półfinałowe
  • 30.11.2015 - 4.12.2015 - głosowanie finałowe
  • 4.12.2015 - gala finałowa

Uczestnicy

W 173. edycji wzięło udział 28 uczestników.

Zgłoszone kraje

01. France Abzel
02. Rou Alvaro
03. Est Azet
04. Mco Bastiano
05. Pol Castiel
06. Blr DaVinci
07. Fin Domiiin
08. Swe Domino
09. Lva Dżek
10. Che Estrella

11. Aut James
12. Ukr Jarpen
13. Leb Jax
14. AUS Joel
15. Esp Łotek
17. Rus Khalmari
18. Isl Kol
18. Isr Kowal
19. Gbr Mans

20. Nor MyZone
21. Nld Nowy
22. Irl pszemo
23. Smr rafisko
24. Ltu righski
25. Bel Szymek79
26. Dnk Ullo
27. Mda Winston
28. Bgr WrednyOlek

Półfinał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Che Szwajcaria Estrella Emji Lost 201 1
Lva Łotwa Dżek Monika Linkytė Po Dangum 160 2
Fin Finlandia Domiin Vesala Tequila 136 3
Irl Irlandia pszemojestfajny Seafret Be There 135 4
Rus Rosja Khalmari Sewage Sour Dikie Zveri 102 5
Gbr Wielka Brytania Mans Chlöe Howl No Strings 92 6
Mda Mołdawia Winston Geri X White Light 91 7
Est Estonia Azet Cartoon feat. Daniel Levi On & On 87 8
Isr Izrael Kowal Malika Ayane Tempesta 86 9
Bgr Bułgaria WrednyOlek ADDA Lupii 84 10
Bel Belgia Szymek79 St. Grandson Midnight Swim 64 11
Rou Rumunia Alvaro Silent Strike feat. Aina Roxx Release 62 12
Pol Polska Castiel Percival Satanismus 50 13
Esp Hiszpania Łotek Tremenda Trementina Sirenas 48 14
Ltu Litwa righski Vilija Matačiūnaitė Kas gali būt geriau 48 15
Ukr Ukraina Jarpen Chorta Zozula 41 16
Swe Szwecja Domino Eric Saade Girl from Sweden 16 17
Dnk Dania Ullo Ericka Jane Favorite Lie 63 DSQ

Szczegółowe wyniki półfinału


Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Che Szwajcaria Estrella Emji Lost 151 1
Fin Finlandia Domiin Vesala Tequila 131 2
Lva Łotwa Dżek Monika Linkytė Po Dangum 111 3
Isl Islandia Kol Soffía Björg Back & Back Again 105 4
Irl Irlandia pszemojestfajny Seafret Be there 96 5
AUS Australia Joel Tame Impala Let It Happen 94 6
France Francja Abzel Mebo Renard Home 88 7
Isr Izrael Kowal Malika Ayane Tempesta 77 8
Bgr Bułgaria WrednyOlek ADDA Lupii 69 9
Liban Liban Jax Ben Elkayam Ito Be'mita 67 10
Nld Holandia Nowy Balthazar Bunker 61 11
Mda Mołdawia Winston Geri X White Light 61 12
Smr San Marino rafisko Virginio Hercules 61 13
Est Estonia Azet Cartoon feat. Daniel Levi On & On 60 14
Nor Norwegia MyZone Violet Days Screaming Colors 59 15
Rus Rosja Khalmari Sewage Sour Dikie Zveri 57 16
Mco Monako Bastiano Aline Elle m'oubliera 57 17
Gbr Wielka Brytania Mans Chlöe Howl No Strings 51 18
Aut Austria James Agnes Milewski Soma 42 19
Blr Białoruś DaVinci Animal Jazz Ubiytsa 10 20

Szczegółowe wyniki finału

Nagroda im. Luttenberger*Klug

Nagrodę otrzymał Rou Alvaro.

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagrodę otrzymał Pol Castiel.

People Choice

TBA

Linki zewnętrzne