FANDOM


EUROSONGS 2017 banner white
184. EuroSongs
Data rozpoczęcia 10. marca 2016
Data Zakończenia 19. marca 2016
Organizatorzy Joel
Alvaro
Kraj Irl Irlandia
Miasto Dundalk
Półfinały nie
Powrót Fin Finlandia
Hun Węgry
Rezygnacja Dnk Dania
Deu Niemcy
Nor Norwegia
Łącznie 25
Zwycięzca [[Joel]]
Zwycięski kraj Gbr Wielka Brytania
Wykonawca Leo Kalyan
Tytuł piosenki Daydream
Ilość punktów 95
Eurosongs logotyp min
Ed pop 183. EuroSongs  Wikia punkt  185. EuroSongs Ed nast
Facebook 2017 Facebook group Twitter eurosongs 2017 Instagram eurosongs 2017 Eurosongs eurovision Regulamin 2017 Eurosongs blog icon



184. EuroSongs odbywa się obecnie w Irl Irlandii.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji jest Irl Alvaro

Terminarz

  • 10.03.2016 - 15.03.2016 - okres zgłoszeniowy
  • 15.03.2016 - 19.03.2016 - głosowanie finałowe
  • 19.03.2016 - gala finałowa

Uczestnicy

W 184. EuroSongs uczestniczy 25 reprezentacji.

Zgłoszone kraje

01. Che Abzel
02. Irl Alvaro
03. And bajer
04. Swe Castiel
05. Pol dabi.
06. Fin DaVinci
07. Lux deblinsky
08. Svn Domiin
09. Rus Domino
10. Grc Dudek17

11. Kaz Dżek
12. Esp haobeika
13. Mco immortal
14. Ukr Jarpen
15. Gbr Joel
16. Mar Khalmari
17. Hrv Kowal
18. Lie Kol
19. France MyZone
20. Hun Neshko

21. Ita rafisko
22. Isl righski
23. Mda Shien
24. Nld SyrenOlek
25. Bel Szymek79

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Gbr Wielka Brytania Joel Leo Kalyan Daydream 95 1
Che Szwajcaria Abzel The Rodeo Amulet 93 2
Nld Holandia WrednyOlek Tsar B Myth 86 3
France Francja MyZone Petite Meller Barbaric 78 4
Irl Irlandia Alvaro PUZZLE Trial By Fire 77 5
Isl Islandia Righski Lily of the Kid Ghost 75 6
Mar Maroko Khalmari Malak Alters 68 7
Bel Belgia Szymek Emma Bale feat. Milow Fortune Cookie 65 8
Ita Włochy Rafisko Marco Mengoni Guerriero 63 9
Svn Słowenia Domiiin Anja Kotar Tightrope 60 10
Lux Luksemburg Deblinsky Edsun No Compliments 46 11
Hrv Chorwacja Kowal SevdahBABY & Dijixx Voodoo Serbia 39 12
Hun Węgry Neshko Odett Abrakadabra 36 13
Swe Szwecja Castiel Ghost irice 35 14
Fin Finlandia DaVinci Ari Koskenkorva ft. Topi Suvi OSYK Party 31 15
Mda Mołdawia Shien We Singing Colors Bridal Hands 27 16
Kaz Kazachstan Dżek Jejo Haw'jer 24 17
Rus Rosja Domino Max Barskih Zaymemsya lyubov'yu 23 18
Esp Hiszpania Haobeika John Grvy Mad On Her 20 19
Grc Grecja Dudek17 Katerina Stikoudi Tatouaz 11 20
Pol Polska Dabi Natalia Kukulska Miau 95 21
Ukr Ukraina Jarpen Fiolet Ja twij 45 22
Mco Monako Immortal The Rodeo Suzhou River 45 23
And Andora Bajer Adriana Lua Sem voce 20 24
Lie Liechtenstein Kol Ramin Djawadi & Matt Berninger The Rains Of Castamere 19 25

Szczegółowe wyniki finału


Linki zewnętrzne