FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
194. EuroSongs
Data rozpoczęcia 20. czerwca 2016
Data Zakończenia 2. lipca 2016
Organizatorzy Dżek
Kraj Hun Węgry
Miasto Budapeszt
Półfinały tak
Powrót Fin Finlandia
Srb Serbia
Esp Hiszpania
Deu Niemcy
Svk Słowacja
Lva Łotwa
Mda Mołdawia
Rus Rosja
Mne Czarnogóra
Isr Izrael
Geo Gruzja
Tur Turcja
Blr Białoruś
And Andora
Leb Liban
Mkd Macedonia
Rezygnacja Hun Węgry
Cyp Cypr
CAN Kanada
Prt Portugalia
Mco Monako
Aze Azerbejdżan
Pol Polska
Łącznie 29
Zwycięzca Jax
Zwycięski kraj Ukr Ukraina
Wykonawca Bloom Twins
Tytuł piosenki Amnesia
Ilość punktów 144
Eurosongs logotyp min
Ed pop 193. EuroSongs  Wikia punkt  195. EuroSongs Ed nast
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



194. EuroSongs odbyła się na Hun Węgrzech.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji był Esp Dżek

Mapa Europy

kolor zielony - państwo biorące udział
kolor czerwony - państwo bez udziału w tej edycji 194

Zgłoszone kraje

01. Rus Alvaro
02. Leb Castiel
03. Deu DaVinci
04. Fin Domiin
05. Esp Dżek
06. Irl Joel
07. Gbr Kowal
08. France rafisko
09. AUS SyrenOlek
10. Swe Szymek79

11. Grc Bajer
12. Geo Haobeika
13. Ukr Jax
14. Mlt Pszemo
15. Mne Sal
16. Dnk Patrice
17. Rou Shien
18. Nor Matti
19. Isl Mniamnis
20. Srb Winiu

21. Svk GyByRyLyN
22. Lva Estrella
23. Mda Roczuś
24. Isr Azet
25. Aut Łotek
26. Tur Remi
27. Blr Abzel
28. And Blueh
29. Mkd Bastiano

'Z półfinału awansowało wyjątkowo 12 państw, gdyż Grc Grecja oraz Rou Rumunia, które miały zapewniony automatyczny awans do finału, nie oddały głosów w półfinale i ich miejsce zajęły państwa z 11. i 12. miejsca.

Półfinał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Lva Łotwa Estrella Masha Mr. Presley 185 1
Ukr Ukraina Jax Bloom Twins Amnesia 153 2
Isr Izrael Azet Tzlil Oh My Love 149 3
Nor Norwegia Matti Donkeyboy Downtown 121 4
Deu Niemcy DaVinci Michael Schulte Thoughts 118 5
Mlt Malta Pszemo Lauren Aquilina Kicks 115 6
Srb Serbia Winiu S.a.R.S Razgulijana 91 7
Mkd Macedonia Bastiano Zaa Irie & Kool 90 8
Mne Czarnogóra Sal Ministarke Gram Emocija 88 9
Blr Białoruś Abzel Sea Radio Hell 82 10
Dnk Dania Patrice Kadie Elder Kids On The Moon 69 11
Tur Turcja Remi Model & Ozan Doğulu Dağılmak İstiyorum 65 12
Leb Liban Castiel Static & Ben El Tavori Silsulim 52 13
Aut Austria Łotek Krane When the Time Comes 41 14
Svk Słowacja GyByRyLyN SEBASTIAN Až na to přijde 38 15
Mda Mołdawia Roczuś Cryistyz & Pavel Stratan In Moldova 36 16
France Francja Rafisko Guard Give It Up 36 17
Geo Gruzja Haobeika BERA Calypso Lover 24 18
And Andora Blueh Alejandro Sanz No me compares 13 19

Szczegółowe wyniki półfinału

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Ukr Ukraina Jax Bloom Twins Amnesia 144 1
Lva Łotwa Estrella Masha Mr. Presley 127 2
Esp Hiszpania Dżek Fuel Fandango Salvaje 123 3
Isr Izrael Azet Tzlil Oh My Love 122 4
Fin Finlandia Domiiin ALMA Karma 108 5
Deu Niemcy DaVinci Michael Schulte Thoughts 87 6
Mlt Malta Pszemo Lauren Aquilina Kicks 75 7
Nor Norwegia Matti Donkeyboy Downtown 75 8
Gbr Wielka Brytania Kowal V V Brown Lazarus 75 9
Mne Czarnogóra Sal Ministarke Gram Emocija 75 10
AUS Australia WrednyOlek Vera Blue Fingertips 54 11
Blr Białoruś Abzel Sea Radio Hell 50 12
Srb Serbia Winiu S.a.R.S Razgulijana 49 13
Swe Szwecja Szymek Heidi Musum Do You See 48 14
Mkd Macedonia Bastiano Zaa Irie & Kool 47 15
Tur Turcja Remi Model & Ozan Doğulu Dağılmak İstiyorum 46 16
Irl Irlandia Joel Draper ft. Prides Break Over You 46 17
Rus Rosja Alvaro Marija Cheba Zaspiwaj 45 18
Dnk Dania Patrice Kadie Elder Kids On The Moon 42 19
Isl Islandia Mniamnis Brandon Beal & Lukas Graham Golden 12 20

Szczegółowe wyniki finału

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagrodę dla najgorszej piosenki tej edycji otrzymała propozycja Mda Mołdawii.
Cryistyz feat. Pavel Stratan - In Moldova

Linki zewnętrzne