FANDOM


EUROSONGS 2017 banner white
200. EuroSongs
Data rozpoczęcia 17. sierpnia 2016
Data Zakończenia 25. sierpnia 2016
Organizatorzy Dżek
Kowal
Kraj Hrv Chorwacja
Miasto Zagrzeb
Półfinały nie
Powrót Nor Norwegia
Prt Portugalia
Alb Albania
Mlt Malta
Rus Rosja
Arm Armenia
Nld Holandia
Rezygnacja Pol Polska
Ita Włochy
Lie Liechtenstein
Grc Grecja
Che Szwajcaria
Rou Rumunia
CAN Kanada
Lva Łotwa
Ukr Ukraina
Hrv Chorwacja
Mda Mołdawia
Kaz Kazachstan
Łącznie 20
Zwycięzca Domiiin
Zwycięski kraj Swe Szwecja
Wykonawca Skott
Tytuł piosenki Porcelain
Ilość punktów 100
Eurosongs logotyp min
Ed pop 199. EuroSongs  Wikia punkt  201. EuroSongs Ed nast
Facebook 2017 Facebook group Twitter eurosongs 2017 Instagram eurosongs 2017 Eurosongs eurovision Regulamin 2017 Eurosongs blog icon



200. EuroSongs odbyła się w Hrv Chorwacji. Była to edycja anonimowa.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji był Bel Alvaro

Mapa Europy

kolor zielony - państwo biorące udział
kolor czerwony - państwo bez udziału w tej edycji 200

Zgłoszone kraje

01. Bel Alvaro
02. AUS DaVinci
03. Swe Domiin
04. Arm Dżek
05. Rus Joel
06. Prt rafisko
07. Esp Szymek79
08. Mlt Pszemo
09. Bgr Mniamnis
10. France Azet

11. Aze Adam.wu
12. Isl Nowy
13. Alb Sal
14. Irl WrednyOlek
15. Isr James
16. Gbr Kowal
17. Mco Deblinsky
18. Nor Euromario
19. Svk Roczuś
20. Nld Bajer

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Swe Szwecja Domiiin Skott Porcelain 100 1
France Francja Azet Léa Castel Abîmée 95 2
Isr Izrael James Lola Marsh She's a Rainbow 80 3
Isl Islandia Nowy Greta Salóme Row 80 4
AUS Australia DaVinci Cloves Don't Forget About Me 70 5
Irl Irlandia WrednyOlek Betsy Lost & Found 69 6
Bel Belgia Alvaro Intergalactic Lovers Someday 68 7
Mco Monako Deblinsky The Gardener & The Tree Waterfall 59 8
Mlt Malta Pszemo Ella Eyre Together 55 9
Prt Portugalia Rafisko Mirela Soy Como Soy 46 10
Arm Armenia Dżek Sena Şener Yalnızım 36 11
Nor Norwegia Euromario Mr Little Jeans Fool 4 you 34 12
Nld Holandia Bajer K-otic I Surrender 29 13
Rus Rosja Joel Pika Partymaker 27 14
Aze Azerbejdżan Adam.wu Yara Bandı Soner Sarıkabadayı 25 15
Bgr Bułgaria Mniamnis Poli Genova Dve 23 16
Svk Słowacja Roczuś Generace O Společný svět (We‘re One Made of Love) 20 17
Esp Hiszpania Szymek Vallès Sorrow 7 18
Gbr Wielka Brytania Kowal Foxes Devil Side 76 19
Alb Albania Sal Linda Halimi Cold War 45 20

Szczegółowe wyniki finału

Linki zewnętrzne