FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
206. EuroSongs
Data rozpoczęcia 8. października 2016
Data Zakończenia 16. października 2016
Organizatorzy Kowal
Kraj Ltu Litwa
Miasto Podbrodzie
Półfinały nie
Powrót Ukr Ukraina
Svn Słowenia
Rus Rosja
Bel Belgia
Swe Szwecja
Che Szwajcaria
Kaz Kazachstan
Rezygnacja AUS Australia
Lie Liechtenstein
Esp Hiszpania
Fin Finlandia
Mco Monako
Rou Rumunia
Hrv Chorwacja
Dnk Dania
Svk Słowacja
Isl Islandia
Alb Albania
Prt Portugalia
Hun Węgry
Lva Łotwa
Łącznie 22
Zwycięzca Kowal
Zwycięski kraj Gbr Wielka Brytania
Wykonawca Cruel Youth
Tytuł piosenki Hatefuck
Ilość punktów 100
Eurosongs logotyp min
Ed pop 205. EuroSongs  Wikia punkt  207. EuroSongs Ed nast
Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



206. EuroSongs odbyła się na Ltu Litwie.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji był USA Mniamnis

Mapa Europy

kolor zielony - państwo biorące udział
kolor czerwony - państwo bez udziału w tej edycji 206

Zgłoszone kraje

01. Ukr DaVinci
02. Nld Domiiin
03. Rus Dżek
04. Irl Joel
05. Ita rafisko
06. Bel Szymek
07. Pol Pszemo
08. USA Mniamnis
09. Swe WrednyOlek
10. Aut James

11. Cze Deblinsky
12. Grc Bajer
13. Che Kuba
14. Gbr Kowal
15. France Przemko
16. Arm Dmichalik
17. Kaz Kot
18. Tur Adam.wu
19. Nor Alvaro
20. Deu Yamii

21. Svn LaRosse
22. Ltu Poland

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Gbr Wielka Brytania Kowal Cruel Youth Hatefuck 100 1
Irl Irlandia Joel Glass Animals Youth 100 2
Bel Belgia Szymek Oscar and the Wolf The Game 88 3
Ukr Ukraina DaVinci Alekseev Okeanamy Staly 88 4
Kaz Kazachstan Kot Ayumi Hey-La 87 5
Nld Holandia Domiiin Klyne Water Flow 79 6
Ita Włochy Rafisko Annalisa Se avessi un cuore 70 7
Rus Rosja Dżek Vladimir Zolotukhin Swierczki 64 8
USA Stany Zjedn. Mniamnis Ivy Levan Biscuit 64 9
Cze Czechy Deblinsky Jakub Ondra On The Menu 63 10
Nor Norwegia Alvaro Mercimer ft. Lisa Gagerman Walk At Night 60 11
Swe Szwecja WrednyOlek Hilde Selvikvåg Karusell 57 12
Pol Polska Pszemo The Underground Man Hysteria 54 13
Aut Austria James Simonne Jones Gravity 48 14
Tur Turcja Adam.wu Gülçin Ergül Bir Tanecik Aşkım 41 15
France Francja Przemko Amir On Dirait 41 16
Che Szwajcaria Kuba Joyce Jonathan Tant pis 30 17
Svn Słowenia LaRosse Omar Naber Free My Mind 19 18
Grc Grecja Bajer Sakis Rouvas Ola giro sou girizoun 19 19
Deu Niemcy Yamii Fräulein Wunder Mein Herz ist Gift für Dich 17 20
Arm Armenia Dmichalik Lilit Pipoyan Gulo (Koulo) 9 21
Ltu Litwa Poland Indica Pidä Kädesta 20 22

Szczegółowe wyniki finału

Linki zewnętrzne