FANDOM


Ed pop 245. EuroSongs

247. EuroSongs Ed nast

246EUROSONGS banner

Eurosongs wikia logo2018
246. EuroSongs
Data rozpoczęcia 2 października 2017
Data Zakończenia 14 października 2017
Organizatorzy Administracja
Kraj SAU Arabia Saudyjska
Miasto Rijad
Półfinały Yes check
Debiut China Chiny
Powrót AUS Australia
Cyp Cypr
Isr Izrael
Blr Białoruś
Geo Gruzja
Lie Liechtenstein
Lva Łotwa
Rou Rumunia
Svn Słowenia
Ukr Ukraina
Rezygnacja SAU Arabia Saudyjska
Arm Armenia
Bel Belgia
Bgr Bułgaria
Est Estonia
France Francja
Grc Grecja
Ltu Litwa
Mlt Malta
Svk Słowacja
Vat Watykan
Hun Węgry
Łącznie 28
Zwycięzca WrednyOlek
Zwycięski kraj Deu Niemcy
Wykonawca the other shi
Tytuł piosenki state of mind
Ilość punktów 137
EUROSONGS2017 hashtag
Ed pop 245. EuroSongs  Wikia punkt  247. EuroSongs Ed nast
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs


246. EuroSongs odbył się w SAU Rijadzie.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem 246. EuroSongs była Administracja Konkursu.

Terminarz

  • 02.10.2017 - 06.10.2017 - zgłoszenia
  • 06.10.2017 - 10.10.2017 - głosowanie półfinałowe
  • 10.10.2017 - 14.10.2017 - głosowanie finałowe
  • 14.10.2017 - wyniki

Reprezentacje

W 246. EuroSongs wzięło udział 28 reprezentacji.

Uczestnicy

01. Abzel
02. Alvaro
03. Azet
04. Castiel
05. Dan
06. Dżasta
07. Dżek
08. Fenek
09. HotColdChocolate
10. Ines

11. Insiles
12. James
13. Jaroslw
14. Joel
15. Khalmari
16. Kol
17. Kowal
18. Iaitur
19. matima2000
20. Ochre

21. Pawcio91
22. PedroZZ
23. Shien
24. SkyMax
25. Sveta
26. swrk
27. wojcik03
28. wrednyolek

Państwa

AUSTRALIA I OCEANIA (1): AUS
AZJA (3): China Cyp Isr
EUROPA (25): Aut Blr Dnk Fin Geo Nld Irl Isl Lie Lux Lva Mco Deu Nor Prt Pol Prt Rus Rou Che Svn Ukr Gbr Ita

Finał

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Miejsce Suma
Deu Niemcy Wrednyolek the other shi, state of mind 1 137
AUS Australia Joel Motez ft. Anthony & Cleopatra, The Future 2 120
Isl Islandia Fenek FRUM ft. Steso, Birdstone 3 116
Gbr Wielka Brytania SkyMax Declan McKenna, Humongous 4 114
Lie Liechtenstein swrk lilly among clouds, The Only One 5 103
Irl Irlandia Abzel Douglas Dare, New York 6 97
Swe Szwecja Iaitur LÉON, Surround Me 7 94
Ita Włochy PedroZZ Michele Bravi, Diamanti  8 86
Geo Gruzja matima2000 SIRMA, Dancing Into Life 9 82
Cyp Cypr Kowal Marina Satti, Mantissa 10 76
Prt Portugalia Kol Odina, Why'd You Make Me Cry 11 73
Aut Austria Alvaro WE ARE AUST, WILD RIVER 12 71
Nor Norwegia dżasta Susanne Sundfør, The Silicone Veil 13 65
Dnk Dania Sveta Ásgeir, Afterglow 14 62
Mco Monako HotColdChocolate We Are Magnetic, There's No Love 15 59
China Chiny Khalmari Blue Tears Band, Song of Myself: Movement I 16 49
Lux Luksemburg James Celine Cairo, Quicksand 17 46
Nld Holandia Azet IX vs. OIJ, Devil's Weed 18 33
Svn Słowenia Ochre Muff, Bit 19 13
Che Szwajcaria Dżek Postaal, Burnin' 20 12

Szczegółowe wyniki finału

Półfinał

W półfinale głosowali również wszyscy finaliści.

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Miejsce Suma
AUS Australia Joel Motez ft. Anthony & Cleopatra, The Future 1 162
Isl Islandia Fenek FRUM ft. Steso, Birdstone 2 146
Deu Niemcy Wrednyolek the other shi, State of mind 3 135
Swe Szwecja Iaitur LÉON, Surround Me 4 121
Gbr Wielka Brytania SkyMax Declan McKenna, Humongous 5 117
Ita Włochy PedroZZ Michele Bravi, Diamanti 6 106
Irl Irlandia Abzel Douglas Dare, New York 7 100
Che Szwajcaria Dżek Postaal, Burnin' 8 98
Lie Liechtenstein swrk lilly among clouds, The Only One 9 94
Geo Gruzja matima2000 SIRMA, Dancing Into Life 10 88
Ukr Ukraina Shien Sergey Babkin, Probach 11 80
Lva Łotwa Dan PYØR, I Smile 12 78
Pol Polska Insiles Oly, Growing Young 13 73
Blr Białoruś Castiel The Jack Wood, Coal 14 57
Fin Finlandia Jaroslw Vilma Alina ft. Jon-Jon, Syliin 15 56
Rou Rumunia wojcik03 Pink Elephant feat. Irene, The Unicorns 16 53
Isr Izrael Ines Chen Aharoni, Love Suicide 17 48
Rus Rosja Pawcio91 Kristina Si, Khochu 18 12

Szczegółowe wyniki półfinału

Nagrody specjalne

Nagroda im. Luttenberger*Klug

Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.

Nagrodę w tej edycji otrzymuje Ukr Ukraina i Lva Łotwa!

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji.

Nagroda w tej edycji wędruje do Rus Rosji!

Linki zewnętrzne