FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
Nasza Eurowizja 2017
NE2017
Logo NE 2017
Data rozpoczęcia 30. sierpnia 2017
Data Zakończenia 18. września 2017
Organizatorzy Kowal
Kraj Arm Armenia
Miasto Erewań
Powrót Prt Portugalia
Rezygnacja Bih Bośnia i Hercegowina
Łącznie 43
Zwycięski kraj Fin Finlandia
Wykonawca Norma John
Tytuł piosenki Blackbird
Ilość punktów 112
Nasza Eurowizja
◄NE 2016  Wikia punkt  NE 2018►
Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



Dzięki zwycięstwu Ivety Mukuchyan spotykamy się w Arm Erywaniu. Liczba uczestników wynosiła 43 państwa, podobnie jak w 2008, 2011 czy rok temu. Gwarantowany finał miała Arm Armenia (gospodarz) oraz Wielka Piątka (France Francja, Esp Hiszpania, Deu Niemcy, Gbr Wielka Brytania i Ita Włochy).
Konkurs wygrał duet z Fin Finlandii - Norma John i ich propozycja Blackbird. Zdobyła ona 112 punktów, w tym cztery najwyższe noty. Srebrny medal zdobyła Bel Blanche i jej City Lights z końcową sumą 109 punktów (w tym trzy "dwunastki"). Na najniższym stopniu podium stanął Aze Azerbejdżan i propozycja Skeletons wykonaną przez DiHaj. Kompozycja ta zdobyła 80 punktów, w tym jedną najwyższą notę. Na czwartym miejscu uklasyfikowała się reprezentantka Pol Polski - Kasia Moś i utwór Flashlight, a na piątym islandzkie Isl Paper Svali.
Kompozycja Perfect Life Deu Leviny jako jedyna zakończyła start z zerem punktów.









Półfinał 1

L.P.
Kraj
Wykonawca
Tytuł piosenki
Punkty
Miejsce
01 Grc Grecja Demy This Is Love 12 16
02 Ltu Litwa Fusedmarc Rain Of Revolution 29 12
03 Cyp Cypr Hovig Gravity 8 18
04 Prt Portugalia Salvador Sobral Amar pelos dois 87 5
05 Mne Czarnogóra Slavko Kalezić Space 19 13
06 Bgr Bułgaria Kristian Kostov Beautiful Mess 116 3
07 Aze Azerbejdżan Dihaj Skeletons 142 2
08 Blr Białoruś NAVI Historyja majho žyccia 72 7
09 Bel Belgia Blanche City Lights 158 1
10 Isr Izrael Imri Ziv I Feel Alive 13 15
11 Aut Austria Nathan Trent Running On Air 50 11
12 Isl Islandia Svala Paper 103 4
13 Hrv Chorwacja Jacques Houdek My Friend 17 14
14 Alb Albania Lindita Halimi World 67 9
15 Nor Norwegia JOWST ft. Aleksander Walmann Grab the Moment 72 8
16 Cze Czechy Martina Bárta My Turn 54 10
17 Geo Gruzja Tako Gachechiladze Keep the Faith 75 6
18 Smr San Marino Valentina Monetta & Jimmie Spirit of the Night 8 17
Wyniki głosowania
Adiczeq Alvaro Azet Castiel Estrella Hotcoldchocolate Iaitur Inesik James Jaroslw Khalmari Kowal Milo98 Mniamnis Ochre Psychowild Skymax Stahu Wojcik
Grecja 12 1 6 2 1 1 1
Litwa 29 2 3 7 2 3 4 8
Cypr 8 4 3 1
Portugalia 87 1 10 8 4 12 3 6 6 12 5 5 5 3 7
Czarnogóra 19 6 5 6 2
Bułgaria 116 4 12 7 4 3 2 12 7 10 5 2 12 8 12 8 8
Azerbejdżan 142 5 7 12 7 10 12 2 10 4 8 10 8 8 12 8 12 6 1
Białoruś 72 8 2 8 10 5 4 1 3 4 4 3 7 4 6 3
Belgia 158 10 10 6 8 8 10 4 12 12 7 12 10 10 10 7 12 10
Izrael 13 1 6 6
Austria 50 6 1 5 3 2 1 1 7 10 1 2 2 5 4
Islandia 103 3 12 3 5 5 8 10 12 2 10 6 2 6 7 7 5
Chorwacja 17 2 1 2 5 1 6
Albania 67 12 7 7 4 7 3 5 1 4 7 6 4
Norwegia 72 8 5 6 10 6 4 6 8 2 4 3 3 4 3
Czechy 54 6 3 8 8 7 10 10 2
Gruzja 75 7 4 1 12 5 8 7 3 3 1 5 5 2 12
San Marino 8 2 1 5

Półfinał 2

L.P.
Kraj
Wykonawca
Tytuł piosenki
Punkty
Miejsce
01 Swe Szwecja Robin Bengtsson I Can't Go On 37 10
02 Dnk Dania Anja Nissen Where I Am 46 9
03 Est Estonia Koit Toome & Laura Verona 33 12
04 Rou Rumunia Ilinca ft. Alex Florea Yodell It! 28 13
05 AUS Australia Isaiah Don't Come Easy 22 17
06 Mkd Macedonia Jana Burčeska Dance Alone 101 3
07 Fin Finlandia Norma John Blackbird 158 1
08 Che Szwajcaria Timebelle Apollo 73 6
09 Irl Irlandia Brendan Murray Dying To Try 34 11
10 Mda Mołdawia SunStroke Project Hey, Mamma! 25 15
11 Nld Holandia O'G3NE Lights And Shadows 67 7
12 Ukr Ukraina O.Torvald Time 26 14
13 Svn Słowenia Omar Naber On My Way 10 19
14 Srb Serbia Tijana Bogićević In Too Deep 49 8
15 Mlt Malta Claudia Faniello Breathlessly 11 18
16 Hun Węgry Joci Pápai Origo 95 4
17 Rus Rosja Julia Samoylova Flame Is Burning 23 16
18 Pol Polska Kasia Moś Flashlight 132 2
19 Lva Łotwa Triana Park Line 74 5
Wyniki głosowania
Alvaro Azet Castiel Damiano Estrella Hotcoldchocolate Iaitur James Jaroslw Khalmari Kowal Mniamnis Ochre Skymax Stahu Sv Swrk Wojcik
Szwecja 37 5 1 10 2 2 7 3 6 1
Dania 46 3 3 12 8 1 4 4 7 4
Estonia 33 6 4 2 10 4 5 2
Rumunia 28 7 5 8 5 3
Australia 22 5 3 5 6 3
Macedonia 101 10 4 2 5 6 4 5 6 8 6 3 10 8 12 4 8
Finlandia 158 12 6 12 2 10 12 10 1 10 4 12 10 12 7 8 8 12 10
Szwajcaria 73 5 2 3 6 8 1 6 2 10 4 2 4 2 6 12
Irlandia 34 1 2 2 10 12 2 5
Mołdawia 25 10 3 4 7 1 3
Holandia 67 8 12 4 1 6 1 5 10 7 5 2 6
Ukraina 26 3 6 7 2 4 2 2
Słowenia 10 10
Serbia 49 4 8 8 12 3 1 1 1 1 7 3
Malta 11 1 5 5
Węgry 95 7 5 1 12 12 4 3 5 8 8 8 5 6 3 8
Rosja 23 7 3 7 6
Polska 132 2 7 8 8 7 12 7 12 6 1 12 7 12 10 4 10 7
Łotwa 74 6 8 10 3 1 7 4 3 7 6 3 10 5 1

Finał

L.P.
Kraj
Wykonawca
Tytuł piosenki
Punkty
Miejsce
01 Deu Niemcy Levina Perfect Life 0 26
02 Nld Holandia O'G3NE Lights And Shadows 34 14
03 Swe Szwecja Robin Bengtsson I Can't Go On 14 24
04 Arm Armenia Artsvik Fly With Me 38 13
05 Lva Łotwa Triana Park Line 27 15
06 Nor Norwegia JOWST ft. Aleksander Walmann Grab the Moment 23 19
07 Cze Czechy Martina Bárta My Turn 15 23
08 Srb Serbia Tijana Bogićević In Too Deep 15 22
09 Bgr Bułgaria Kristian Kostov Beautiful Mess 71 6
10 Dnk Dania Anja Nissen Where I Am 19 20
11 Alb Albania Lindita Halimi World 16 21
12 Che Szwajcaria Timebelle Apollo 24 18
13 Esp Hiszpania Manel Navarro Do It for Your Lover 7 25
14 Geo Gruzja Tako Gachechiladze Keep the Faith 26 17
15 France Francja Alma Requiem 44 12
16 Pol Polska Kasia Moś Flashlight 76 4
17 Mkd Macedonia Jana Burčeska Dance Alone 46 10
18 Aze Azerbejdżan Dihaj Skeletons 80 3
19 Isl Islandia Svala Paper 74 5
20 Prt Portugalia Salvador Sobral Amar pelos dois 45 11
21 Bel Belgia Blanche City Lights 109 2
22 Blr Białoruś NAVI Historyja majho žyccia 27 16
23 Ita Włochy Francesco Gabbani Occidentali's Karma 66 7
24 Fin Finlandia Norma John Blackbird 112 1
25 Hun Węgry Joci Pápai Origo 47 9
26 Gbr UK Lucie Jones Never Give Up on You 47 8
Wyniki głosowania
Abzel Alvaro Azet Castiel Dave Estrella Hotcoldchocolate Iaitur Insiles James Jaroslw Khalmari Kowal Mniamnis Ochre Skymax Sv Sveta Wojcik
Niemcy 0
Holandia 34 7 4 6 4 3 10
Szwecja 14 3 10 1
Armenia 38 5 2 2 5 12 12
Łotwa 27 2 10 3 1 6 5
Norwegia 23 1 1 8 6 3 4
Czechy 15 2 3 3 7
Serbia 15 5 10
Bułgaria 71 6 12 5 1 10 2 12 6 5 12
Dania 19 7 10 1 1
Albania 16 6 7 1 1 1
Szwajcaria 24 3 6 2 5 8
Hiszpania 7 7
Gruzja 26 12 4 3 7
Francja 44 1 4 1 10 6 7 7 3 2 3
Polska 76 5 1 2 4 10 12 5 6 10 4 12 5
Macedonia 46 7 4 5 4 3 8 7 4 4
Azerbejdżan 80 10 2 5 8 12 4 6 6 6 10 6 3 2
Islandia 74 10 12 6 3 1 6 12 7 1 4 6 6
Portugalia 45 3 3 8 1 12 8 10
Belgia 109 7 4 12 6 6 7 5 12 8 2 7 8 4 8 1 12
Białoruś 27 3 7 2 3 2 3 7
Włochy 66 8 8 10 8 8 5 7 2 10
Finlandia 112 12 10 12 4 10 8 2 2 12 8 12 2 5 3 10
Węgry 47 4 5 7 8 1 4 5 5 8
Wielka Brytania 47 8 2 7 5 8 10 4 1 2

Linki zewnętrzne